Освіта Запорізького краю - 2018. Номінація «Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами»

Анотація

Поширення ідей інклюзії кардинально змінює освітній простір України, що, в свою чергу, відкриває широкі можливості для осіб з особливими потребами. Українська освіта уже увійшла в еволюційний етап впровадження практики інклюзивного навчання і постала перед проблемами модернізації галузі.
Тому проблеми корекційно-реабілітаційної педагогіки наразі актуальні не лише у спеціальних освітніх закладах. Дітям з особливостями психофізичного розвитку, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, їхнім батькам потрібна професійна допомога фахівців-дефектологів та корекційних педагогів.
Саме така команда спеціалістів визначає освітній маршрут дитини з особливими потребами, розробляє індивідуальні навчальні програми з наданням відповідних корекційно-реабілітаційних послуг.
Спираючись на невичерпну мудрість та безцінний досвід корифеїв вітчизняної дефектології, педагогічний колектив школи-інтернату «Джерело» постійно переосмислює спадщину класиків дефектології та майстерно використовує її у своїй практичній діяльності.
Досвід роботи з теми «Технологія командної роботи в інклюзивному навчанні дітей з порушеннями слуху у Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Джерело» пропонує реальні та практичні рекомендації щодо доцільності впровадження трьохступеневої моделі командоутворення та вирішення означеної проблеми з науково-методичним обгрунтуванням її результатів.
Педагогічний колектив КЗ «ЗСЗШІ «Джерело» висловлює щире сподівання, що багаторічний досвід роботи школи-інтернату буде корисним дітям з особливостями психофізичного розвитку, колеги-освітяни віднайдуть на його сторінках практичні поради, а фахівці з інклюзивної та спеціальної освіти працюватимуть на засадах партнерства і взаємодії.

Немає коментарів:

Дописати коментар